В Амстердамі запустили «розумні» робочовни, вони перевозять пасажирів і збирають сміття

2021-11-26 14:42

Источник: newstv.com.ua

У столиці Нідерландів почалися випробування автономних електричних суден під назвою Roboats (робочовни). Проект розроблено Лабораторією комп'ютерних наук та штучного інтелекту МТІ (CSAIL) у співпраці з Амстердамським інститутом передових міських рішень (AMS).

Завдяки модульній конструкції «розумні» човни трансформуються та адаптуються під різні завдання.

Так, роботи можуть перевозити вантаж або пасажирів, збирати відходи на шляху слідування і навіть з'єднуватися один з одним для формування плавучої інфраструктури – наприклад, доків або мостів.

В основі судна лежить електроплатформа з акумулятором, рушійною установкою та системами керування, у тому числі для аналізу води в реальному часі. Орієнтуватися у просторі допомагають камери з кутами огляду в 360° та лідори – як у безпілотних автомобілях.

Верхня частина платформи взаємозамінна. Пасажирський модуль обладнаний сидіннями та вміщує 5-6 осіб. Час автономної роботи – близько 10 години, при цьому «робочовни» підтримують бездротову зарядку.

За словами розробника, професора МТІ  Карло Ратті, пристрої ще перебувають у стадії тестування, але організація вже має плани щодо їх запуску в комерційну експлуатацію.

«На даний момент це ще прототип. Управління відбуватиметься за допомогою сенсорного інтерфейсу. Ви просто вказуєте пункт призначення, і човен доставить вас туди», – зазначив Карло Ратті.

Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!