Український стільниковий мед прийшовся до смаку японцям. Бджоляр з Луганської області Михайло Гребенник готує для експорту до Японії пробну партію стільникового меду.
Пасіка луганського бджоляра складається з 400 бджолосімей і кочує, в залежності від того, де в цей час краще годуватися комахам.
Нині пан Гребенник готує для експорту до Японії пробну партію стільникового меду. За кордоном мед в сотах цінується більше, ніж викачаний.
«Зараз важливо не тільки виробляти мед, а й вміти продавати його. Цьому треба вчитися. Частково я чув інформацію про це на тренінгах, але потрібно і далі постійно розвиватися: бути і бджолярем, і маркетологом, і дизайнером своєї продукції», – розповідає бджоляр.
За його словами, нинішнє спекотне літо при цьому з різкими перепадами температур погано позначається на бджолах. Їм доводиться працювати набагато інтенсивніше, щоб зберігати в вуликах стабільну температуру. Комахи через це виснажені, продуктивність падає.
Не кращою була і весна нинішнього року. Дуже рання, але при цьому затяжна. Михайло Гребенник зазначає, що навіть його колеги з 60-річним стажем здивувалися таким погодних примх. Через них не буде в цей раз двох сортів меду: акацієвого та різнотрав’я.